آرایش کاهشی دلار در تهران؛ قیمت دلار به مرز حساس رسید/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 19 تیر 1403

آرایش کاهشی دلار در تهران؛ قیمت دلار به مرز حساس رسید/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 19 تیر 1403

به گزارش اقتصادنیوز،‌ بازار ارز تهران از روز گذشته خالی از خریدار و فروشنده شده و به گفته معامله گران سر و کله رکود ماه خرداد دوباره در بازار پیدا شده است و خبری از تغییر نوسان قیمت ها در جریان معاملات نیست. برخی از فعالان بازار معتقدند با فرا رسیدن ماه محرم،‌ بازار طبق روال سال های گذشته راکد خواهد شد.

اما گروهی دیگر از معامله‌گران علت این موضوع را آغاز عرضه جدید خودروهای وارداتی و چشم انتظاری بازار برای تحقق برنامه های اقتصادی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور جدید ایران می دانستند.

قیمت دلار هم در روز دوشنبه معاملات را با نرخ 59 هزار و 500 تومان آغاز کرد اما در نیمه دوم روز با توجه به کاهش قیمت درهم به پله اول کانال 59 هزار تومان رسید و در همین محدوده به کار خود پایان داد. به گزارش اقتصادنیوز، درهم امارات هم که در بازار با 16 هزار و 250 تومان بازگشایی کرده بود؛ عصر روز گذشته با 16 هزار و 200 تومان بسته شد.

تتر هم در جریان معاملات شبانه همسو با دلار حرکت کرد و در لحظه نگارش این گزارش 59 هزار و 660 تومان قیمت خورد و بالای اسکناس آمریکایی قرار گرفت. روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز باعث شد حباب درهم در محدوده ۹۰ تومانی جای بگیرد.

نوسان قیمت دلار در جریان معاملات پشت خطی مهر تاییدی بر خبر بازگشت دوباره رکود به بازار ارز می زند؛ چرا که اسکناس آمریکایی با نوسان در محدوده نرخ پایانی روز دوشنبه که 59 هزار و 100 تومان بود؛ قیمت گذاری شد.

به عقیده معامله گران قیمت دلار پس از پولبک روز گذشته، دوباره به مسیر کاهشی بازگشته است و در معاملات امروز هم می توان به تداوم این روند امیدوار ماند. براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، این گروه معتقدند قیمت دلار کف حمایت مهم 58 هزار و 800 تومان را پیش روی خود دارد که در صورت خروج از محدوده رنج و تداوم کاهش قیمت،‌ شانس بالایی برای شکستن این مرز دارد.

این گروه معتقدند قیمت دلار اگر بتواند مرز مهم 58 هزار و 800 تومان را بشکند و در زیر آن تثبیت روزانه دهد، شانس عقب نشینی بیشتر در کانال 58 هزار تومان را دارد.

کاپتان لایت بزرگترین عرضه کننده تلویزیون شهری در ایران . برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک  کنید.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب