کابل رابط پروسسور تلویزیون شهری

5 مدل از رابط های رایج پروسسور تلویزیون شهری

پروسسور تلویزیون شهری می تواند یکی از اجزای ضروری کل سیستم کنترل باشد. همچنین به عنوان پردازشگر تصویر، مبدل تصویر، کنترل کننده ویدئو، مبدل صفحه پردازشگر تصویر و مبدل فرمت ویدئو نیز شناخته می شود.

به طور کلی، می توان از آن برای تغییر فرمت وضوح و فضای رنگی و همچنین مقیاس بندی تصویر برای برآوردن نیازهای خاص نمایشگرهای تلویزیون شهری مختلف استفاده کرد. در یک کلام، یک پروسسور نمایشگر های ویدئو وال می تواند انواع سیگنال های ویدئویی مختلف را به طور همزمان دریافت و پردازش کند و آنها را بر روی صفحه نمایش تلویزیون  شهری نشان دهد.

توابع برای نمایش محتوایی که می‌خواهیم می‌توانند برای ما مهم باشند. اما هنگامی که ما پردازنده ویدئویی خود را برای صفحه نمایش LED انتخاب می کنیم، اغلب در مورد انواع مختلف رابط سردرگم می شویم. چه تفاوت هایی بین آنها وجود دارد؟ برخی از انواع پورت رابط معمولی که ممکن است هنگام مرور اطلاعات محصول با آنها روبرو شوید، فهرست شده است.

1. رابط DVI

رابط DVI بزرگتر از VGA، HDMI، DP و سایر رابط ها است، در حال حاضر غالب ترین نوع رابط اتصال / پروسسور تلویزیون شهری  است.

بزرگترین مزیت رابط DVI سرعت انتقال سریع و توانایی ارائه تصاویر واضح است. DVI سیگنال دیجیتال را منتقل می کند، به این معنی که هیچ فرآیند تبدیل دست و پا گیر سیگنال دیجیتال → سیگنال آنالوگ → سیگنال دیجیتال وجود ندارد و می تواند تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کند. نه تنها می تواند اثربخشی را برای کاهش تأخیر افزایش دهد، بلکه برخی از پدیده های ناخواسته دیگر  را نیز از بین می برد. این باعث می شود DVI از نظر وضوح تصاویر با وضوح بالا و تداخل ضد سیگنال برتری نسبت به VGA داشته باشد.

مشخصات ورودی DVI

2. رابط VGA

رابط VGA دارای 15 پین است که در 3 ردیف با 5 پین در هر ردیف مرتب شده اند. اکثر پروسسور های تلویزیون شهری مجهز به چنین رابطی هستند که می توانند سیگنال های قرمز، سبز، آبی و آنالوگ و همچنین سیگنال های همگام سازی (سیگنال همگام سازی عمودی و سیگنال همگام سازی افقی) را منتقل کنند.

مشخصات VGA

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط رابط HDMI می تواند انتقال سیگنال با وضوح بالا را انجام دهد، در حالی که گاهی اوقات این یک  سوء تفاهم از رابط VGA است، صفحه نمایش LED همچنین می تواند تصاویر 1080P را نمایش دهد و حتی به صفحه نمایش با وضوح بالا دست یابد. بنابراین همچنین می تواند یک نوع مناسب برای نمایشگر های LED با پیکسل ریز باشد که ممکن است به خروجی با وضوح بالا نیاز داشته باشد.

 

3. رابط HDMI

استاندارد HDMI 1.0 به طور رسمی در دسامبر 2002 منتشر شد و نشان داد که فناوری HDMI از آن زمان به مرحله تاریخی قدم گذاشته است.

رابط HDMI نه تنها می تواند نیاز به وضوح 1080P را برآورده کند، بلکه از فرمت های صوتی دیجیتال نیز پشتیبانی می کند. در مقایسه با DVI و VGA، رابط HDMI از نظر اندازه کوچکتر است. و چون پورت های کوچکتر بدون تقویت، احتمال شل شدن آن بیشتر است. به همین دلیل است که استفاده از آن در پروسسور تلویزیون شهری نسبتاً کمتر از DVI و VGA است.

رابط hdmi

4. رابط SDI

رابط SDI به معنای رابط دیجیتال سریال است، به این معنی که به دلیل سهولت استفاده، می تواند در زمان و هزینه های نیروی کار بسیار صرفه جویی کند. علاوه بر این، می تواند به خروجی تصاویر با وضوح بالا و بدون تأخیر به عنوان تداخل ضد سیگنال بالا دست یابد، بنابراین می تواند در مواردی که نیاز به نظارت در زمان واقعی و نمایش با کیفیت بالا دارد، اعمال شود.

5. رابط DisplayPort (DP)

به عنوان محبوبیت ویدیوهای با کیفیت بالا، رابطی که نمی تواند پهنای باند بالا را بارگیری کند، عدم رقابت خواهد بود. در ابتدا که رابط DP به بازار معرفی شد، می تواند پهنای باندی تا 10.8 گیگابیت بر ثانیه ارائه دهد، حتی HDMI1.3 می تواند از نظر پهنای باند کمی پایین تر از DP باشد. علاوه بر این، DP می‌تواند سیگنال‌های صوتی و سیگنال‌های ویدیویی را با استفاده از یک کابل مشترک برای انتقال به دست آورد. بدون شک، می تواند حداکثر یکپارچگی و کنترل تجهیزات جانبی را انجام دهد.

با این حال، به دلیل برخی محدودیت ها، رابط DP هنوز رابط اصلی برای پروسسور تلویزیون های شهری نیست، اما به سرعت انتقال برتر، مقیاس پذیری بالا و فناوری حفاظت از محتوای قابل اعتماد بستگی دارد، مطمئناً می تواند به یک روند جدید تبدیل شود.

در خاتمه، این مقاله به معرفی 5 رابط رایج پروسسور نمایشگر های  LED و ویژگی های ساده آنها می پردازد. هنگامی که ما برد تلویزیون شهری خود را انتخاب می کنیم، لازم است دانش مرتبط را درک کنیم تا از سرمایه گذاری اشتباه جلوگیری شود. یادگیری آنها دشوار نیست، اما گاهی اوقات وقتی با تعداد زیادی از آنها ملاقات می کنید، مانند زمانی که محصولات LED کاربردی را در لیست محصولات جستجو می کنید، شما را گیج می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگر LED و سیستم کنترل،با تیم کاپتان لایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

۲ پاسخ

 1. عالی بود

  Rating: 5.00/5. From 1 vote.
  Please wait...
  1. خواهش میکنم

   Rating: 5.00/5. From 1 vote.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب