تلویزیون شهری مدرن

تلویزیون شهری مدرن

همان‌طور که از نام تلویزیون شهری مدرن یا ویدئو وال (Video Wall) هویداست، با نوعی دیوار مصور متحرک مواجه هستیم؛ درواقع این محصول، گوشه‌ای از قدرت‌نمایی تکنولوژی جدید است. امروزه که نحوه عرضه و تقاضا بسیار متفاوت از دوران پیشین است، رقابتی شدید میان کسب‌وکارها شکل‌گرفته و هریک به دنبال جلب‌توجه بیشتری از سوی مردم هستند.

 از طرفی دیگر اگر به رفتار شهروندان دقت کنید متوجه خواهید شد موجی که تمامی جامعه را فراگرفته است، دائماً کاربران شهر را به‌سوی پویایی مطلق سوق داده و دیگر مثل گذشته شاهد مکث مردم در سطح شهر نیستیم؛ همین جنب‌و‌جوش شهروندان باعث شد عرضه‌کنندگان به دنبال شیوه واضح‌تری از تبلیغات باشند تا از فاصله‌های خیلی دورتر که دیگر قادر به دیدن و خواندن تصویر و متن تابلوها، بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی نیستیم، این‌گونه از تبلیغات را به‌آسانی و با وضوح خیلی بیشتری مشاهده کنیم.

 پیشبرد این اهداف منجر به شکلی جدیدی از ارائه تبلیغات و اطلاع‌رسانی شد؛ به‌طوری‌که امروزه شاهد ویدئو وال‌های متفاوتی هستیم که هرکدام بسته به شرایط و نحوه ارائه محصولات موردنظر، شکل و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

هر کسب‌وکار باتوجه‌به ویژگی‌هایی که دارد نحوه تبلیغ محصولاتش متفاوت است؛ به همین جهت تکنولوژی خاص خود را می‌طلبد که نیازمند شناخت کافی است تا متناسب با خواست عرضه‌کنندگان و نیاز متقاضیان بهترین گزینه را انتخاب کنید. به همین منظور در این قسمت ویژگی‌های ساختاری هر جز از این تکنولوژی روز را بررسی و با یکدیگر مقایسه کرده تا در انتها به شناختی درست از عملکرد هرکدام از آن‌ها برسید.

تابلو روان

تابلوهای دیجیتالی هستند که جهت‌نمایش تبلیغات برای برخی کسب‌وکارها به کار گرفته می‌شوند. این گروه از تابلوها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار دارند که بسته به خواست و انتظاری که دارید، هریک از آن ویژگی‌ها به کارتان می‌آید.

تابلو روان تک‌رنگ

در چهاررنگ قرمز، آبی، سبز و سفید تولید می‌شود که شدت نور در تابلوهای قرمز و سبز بیشتر است.

تابلو روان چندرنگ (سه‌رنگ)

این نوع از تابلو روان به علت به‌کارگیری ماژول‌ها که قطعه‌ای برای مونتاژ LEDهای مختلف است، قابلیت نمایش هم‌زمان سه‌رنگ قرمز، آبی و سبز را دارد.

تابلو روان فول کالر

به این تابلو فول کالر، تلویزیون شهری نیز می‌گویند که قادر به نمایش عکس‌ها و فیلم‌ها بدون محدودیت رنگ است. 

ویدئو وال

به‌طورکلی ویدئو وال درواقع نسخه پیشرفته‌تر تابلو روان است؛ تابلو روان به شما این فرصت را می‌دهد که متن دلخواه خود را به‌صورت متحرک و در قالب ترکیبی از حروف و اعداد به نمایش بگذارید؛ اما ویژگی‌ای که باعث تمایز ویدئو وال شده است، نمایش تبلیغات به‌صورت مجموعه‌ای از عکس و فیلم با وضوح بسیار بلاتری است؛ به همین جهت به این محصول، تلویزیون شهری نیز می‌گویند.

باوجوداینکه این دو محصول ساختاری نسبتاً مشابه دارند، تفاوت‌هایی فاحش در عملکرد و فناوری خود نیز دارند که بسته به انتظاری که از عملکرد نهایی آن‌ها دارید، منجر به برتری یکی بر دیگری می‌شود:

برد اصلی به‌کاررفته

برد کنترل‌کننده به‌کاررفته در ویدئو وال‌ها بسیار پیشرفته‌تر از بورد تابلوهای روان است؛ چرا که نیازمند نمایش کیفیت بالاتری هستند.

توان تکنولوژی

همان‌طور که اشاره شد، تلویزیون شهری قادر به نمایش تصاویر باکیفیت بالاست؛ درصورتی‌که در تابلو روان این قابلیت وجود ندارد؛ همچنین یکی از ویژگی‌های دیگری که منجر به برتری تلویزیون‌های شهری نسبت به تابلوهای روان می‌شود، توانایی پخش تصاویر به‌صورت 24ساعته و بدون کمترین مشکل در کیفیت است.

ابعاد صفحهٔ نمایشگر

یکی از معایب تابلو روان، محدودیت در بزرگ کردن ابعاد صفحه است؛ زیرا بورد کنترل‌کننده‌‌ی آن قادر به نمایش تصاویر تااندازه‌ای مشخص است؛ اما ویدئو وال‌ها به شما این فرصت را می‌دهند تا هر اندازه که تبلیغات شما را مطلوب‌تر ارائه می‌کند را انتخاب کنید.

میزان حافظهٔ هر نمایشگر

باتوجه‌به عملکرد تابلو روان (نمایش حروف و اعداد)، می‌توان دریافت که از حافظه بسیار ضعیف‌تری نسبت به ویدئو وال برخوردار است؛ درواقع ویدئو وال‌ها به این منظور طراحی شده‌اند تا بی‌وقفه تصاویر متنوعی را در معرض دید عموم قرار دهند؛ بنابراین ظرفیت حافظه آن با حافظه تابلو روان قابل‌قیاس نیست.

آنچه که عیان است، نیاز جدی عرضه‌کنندگان به کارآمدترین نحوه ارائه تبلیغات است؛ بنابراین باتوجه‌به تفاوت‌های حائز اهمیتی که تلویزیون‌های شهری نسبت به تابلوهای روان دارند، می‌توان دریافت این نوع تکنولوژی از برتری بسیار ویژه‌ای در جامعه کنونی برخوردار است؛ به همین جهت لازم است نسبت به انواع و ساختار این ویدئو وال‌ها نیز اشراف کامل داشته باشیم.

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری مدرن در دوره کنونی یکی از قدرتمندترین ابزار تبلیغات در سطح شهر به شمار می‌رود که از کنارهم قرارگرفتن کابینت‌هایی با سطح حدوداً یک مترمربع (قاب 96×96) تشکیل می شود. این کابینت ها به صورت کاملا مستقل از یکدیگر عمل می کنند؛ به همین جهت به شما این فرصت را می دهند تا بسته به نوع تبلیغات تصمیم بگیرید تصویری یکپارچه نمایش دهند یا در هر کابینت مستقل از دیگری، به صورت مجزا نمایش داده شوند.

کابینت‌ها نیز از قطعات دیگری به نام ماژول ساخته شده‌اند که هر پیکسل در آن‌ها فاصله معینی از پیکسل مجاور خود دارد؛ به‌طوری‌که این فاصله و نحوه قرارگیری آن‌ها، در کیفیت نمایش تبلیغات تأثیرگذار است. در هر یک از این کابینت‌ها برای تبدیل برق 220 ولت به 50 ولت، جهت تغذیه ی ماژول ها، قطعه ای به نام پاور به کار گرفته می شود که تنها 10 ماژول را پشتیبانی می کند.

قابلیت دیگر این نوع تلویزیون‌ها، آنلاین شدن آن از طریق ویدئو پروسسور، سندر باکس و کارت رسیور است؛ اما ازآنجایی‌که این کار با هزینه مضاعفی نسبت به حالت عادی همراه است، تنها افراد خاصی برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی خود از آن بهره می‌گیرند.

ساختار پیچیده تلویزیون‌های شهری باعث تنوع آن در کیفیت و قیمت شده است؛ به‌طوری‌که برای انتخاب درست، متناسب با عملکرد و انتظاری که از نحوه نمایش تبلیغات دارید، باید نسبت به ویژگی‌های تلویزیون‌های شهری شناخت داشته باشید.

تلویزیون شهری INDOOR

این نوع از تلویزیون‌های شهری در فضاهای بسته همچون تالارها، پاساژها و داخل فضای سالن انتظار فرودگاه و راه‌آهن کاربرد دارد؛ چرا که ساختار آن از قطعاتی تشکیل شده است که در برابر نور خورشید و آب ضعیف عمل کرده و کیفیت پایینی دارد.

تلویزیون شهری OUTDOOR

این تلویزیون به‌واسطه ضدآب و ضربه بودن و همچنین کیفیت بالایی که در نور روز دارد، برای نمایش تبلیغات در فضاهای بیرون مانند چهارراه‌ها، میادین شهری کاربرد دارد.

تلویزیون شهری مدرن یا سه بعدی

تلویزیون شهری مدرن یا سه بعدی به‌ واسطه ترکیب تصاویری از زوایای مختلف محصولات، یک توهم نوری ایجاد کرده تا به‌صورت واقعی و سه‌بعدی دیده شوند. این نوع تلویزیون تاکنون ثابت کرده است که در جلب‌توجه کاربران شهر بسیار موفق عمل کرده است.

جمع‌بندی

با شدت‌گرفتن میزان رقابت عرضه‌کنندگان و موج تکنولوژی ای که در جهان جاری است، کاربران دائماً به دنبال بهترین و کارآمدترین شیوه‌های تبلیغات بوده تا حداکثر مشتری را به خود جذب کنند؛ به همین منظور لازم است جذاب‌ترین شیوه‌های تبلیغات را به کار ببرید تا بیشترین توجه را به خود جلب کنید.

باتوجه‌به جایگاهی که تلویزیون‌ شهری مدرن در جهان امروز به خود اختصاص داده‌اند، بهترین گزینه برای ارائه تبلیغات به شمار می‌روند؛ به‌گونه‌ای که به شما این فرصت را می‌دهند تا تبلیغات خود را با وضوح هر چه بیشتر ارائه کنید؛ به همین جهت هلدینگ کاپتان لایت تلاش کرده است با ارائه راهنمایی‌های اصولی نسبت به تنوع و ساختار هر یک از محصولات این نوع تکنولوژی، شما را در انتخابی درست و مطمئن همراهی کرده و نسبت به کیفیت و عملکرد محصولات از ضمانت آن‌ها برخوردار باشید.

Rating: 5.00/5. From 6 votes.
Please wait...

۴ پاسخ

 1. تفاوت ویدئو وال و تلویزیون شهری چیه؟

  Rating: 5.00/5. From 6 votes.
  Please wait...
  1. درود بر شما
   ویدئو وال زیر مجموعه تلویزیون شهری هستش که برای داخل سالن به کار میره اصطلاحا indoor گفته می شه. قاب های ویدئو وال هم متفاوت هستش که به اسم دیگه رنتال گفته می شه.

   Rating: 5.00/5. From 6 votes.
   Please wait...
 2. ممنونم از پاسخگوییتون .

  Rating: 5.00/5. From 4 votes.
  Please wait...
  1. درود بر شما
   خواهش میکنم

   Rating: 5.00/5. From 5 votes.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب